„Laikinasis įdarbinimas“ – dažniausiai visai nelaikinas

Kalbininkai ilgai suko galvas, kaip pavadinti naują darbo rūšį. Nors buvo priimtas „laikinojo įdarbinimo“ terminas, toks pavadinimas gali šiek tiek klaidinti. Neretai projektai užsitęsia keletą metų, o darbuotojai tampa nuolatiniais kolektyvo nariais.

Laikinasis įdarbinimas – žingsnis į nuolatines pareigas?

Laikinojo įdarbinimo agentūros siūlomų projektų trukmė – labai įvairi. Pavyzdžiui, atliekant inventorizaciją dideliame prekybos centre prireikia papildomų pajėgų, tad savininkai kreipiasi į „Headex Group“. Agentūra suranda tinkamus žmones, žinoma, prieš tai informavusi, jog darbas truks vos porą dienų. Jei laikinasis darbuotojas skaičiavo atidžiai, kitos inventorizacijos metu jis ir vėl kviečiamas į pagalbą. Trumpalaikius projektus paprastai renkasi studentai, laisvu nuo paskaitų metu ieškantys progos kišenę papildyti keliomis dešimtimis eurų.

Nors „Headex Group“ siūlo nemažai sezoninių darbų, dauguma projektų – ilgalaikiai. Paprastai užsienio kompanijos tokiu būdu samdo nuolatinius darbuotojus, kadangi pačios neturi laiko ar galimybių užsiimti paieškomis. Pavyzdžiui, gamykloje įkūrus naują cechą atsiranda keliasdešimt darbo vietų pakuotojams, montuotojams ir krautuvo vairuotojams. Naujokų apmokymai užtrunka, tad įmonė renka komandą, galinčią prie projekto prisidėti kuo ilgiau.

Jei pasirinktas laikinas projektas pasibaigė, tačiau gyvenimas svečioje šalyje patiko, neverta skubėti pirkti bilieto atgal. Pasirašydama sutartį agentūra įsipareigoja ir toliau rūpintis įdarbinimu. Puikiai savo pareigas atlikę darbuotojai sulaukia pasiūlymų ne tik iš „Headex Group“, bet ir įmonės, kurioje dirbo. Tokiu būdu laikinasis darbuotojas turi galimybę įsidarbinti tiesiogiai.

Iš pakuotojo – projekto vadovas užsienyje

Kasmet „Headex Group“ skaičiuoja dešimtis sėkmės istorijų. Vienas ryškiausių pavyzdžių – Robertas Lapinskas, kurį laikinai įdarbino UAB „Staticus“. Iš pradžių montuotoju-surinkėju dirbęs vaikinas tvirtina, jog darbo sąlygomis buvo patenkintas, tačiau norėjosi su įgytu išsilavinimu susijusių pareigų. Įmonės vadovai pastebėjo darbštumą ir vos po keturių mėnesių Robertas gamybos salę iškeitė į inžinieriaus-programuotojo kėdę biure.

Sėkme džiaugiasi ir Deividas Zaramba, bendradarbiavimo su „Headex Group“ dėka į Vokietiją išvykęs dar 2013-ųjų rudenį. Patirties neturinčiam vaikinui buvo pasiūlytos pakuotojo pareigos kačių ir šunų maisto fabrike. Greitai besiorientuojantis ir kolegoms padėti spėjantis Deividas jau po šešių mėnesių buvo paskirtas komandos brigadininku. Praėjus dar pusmečiui vaikinas tapo projekto vadovu Vokietijoje ir šiuo metu kuruoja buvusius bendradarbius.