Kaip patogiausiai keliauti darbui į Vokietiją?

Jei nusprendėte savo naują karjeros puslapį atversti su HEADEX Group pačiame Europos ekonominiame ir politiniame centre, Vokietijoje, ir ieškote patogiausio būdo ten nukeliauti – tikrai turite, iš ko pasirinkti.

Kelionė savo automobiliu

Darbuotojai, turintys automobilį, pirmiausiai apsvarstys galimybę kelionės tikslą patogiai pasiekti ir darbui bei laisvalaikiui Vokietijoje naudoti nuosavą transporto priemonę. Ką reikia žinoti renkantis kelionės į Vokietiją automobiliu variantą?

Visų pirma, svarbu įsivertinti papildomas išlaidas, susijusias su automobilio naudojimu. Jie Vokietijoje, lyginant su kitomis Europos šalimis, išties nedideli. Už naudojimąsi valstybiniais keliais lengvųjų automobilių savininkams Vokietijoje mokėti nereikia (mokami yra tik keli privatūs turistiniai keliai ir du tuneliai). Už įvažiavimą į daugelio didžiųjų miestų centrus (specialiais ženklais pažymėtas ekologines zonas) yra taikomas ekologinis mokestis, be to, automobiliai ant priekinio stiklo turi turėti specialių lipduką „Plakette“.

Apsisprendus vykti į Vokietiją nuosavu automobiliu minėto lipduko įsigijimu patartina pasirūpinti iš anksto. Vienas iš būdų – užpildyti formą valstybinės registracijos puslapyje Berline.de, pridedant transporto priemonės registracijos pažymėjimą kopiją ir gamintojo nurodytas išmetamųjų dujų normas. Patikrinus gautus duomenis, bus atsiųsta sąskaita su banko rekvizitais, kurią apmokėjus, lipdukas bus išsiųstas paštu. Kitas būdas – dėl lipduko įsigijimo Lietuvoje kreiptis į UAB „Tuvlita“.

Gera žinia tiems, kurie darbui Vokietijoje nuspręs pasilikti ilgėliau – skirtingai nei kitose Europos šalyse (pavyzdžiui, Olandijoje), atvykus į Vokietiją automobiliu ir nusprendus čia įsikurti ilgesniam laikui, jums nereikės rūpintis papildoma automobilio registracija. Europos Sąjungos piliečiai Vokietijoje gali laisvai naudotis nuosavu automobiliu, kuris įregistruotas jų gimtojoje šalyje.

Nereikėtų pamiršti ir saugumo, kuriam vokiečiai teikia ypač didelę reikšmę. Piniginę nemenkai patuštinsiančios baudos laukia kiekvieno, kuris pažeis kelių eismo taisykles. Šalies gyventojams už kelių eismo taisyklių pažeidimus taikoma baudos taškų kaupiamoji sistema, kuri, laimei, netaikoma užsienio vairuotojams. Pastariesiems skiriamos baudos, kurios gali siekti net iki 600 Eur, o už didesnius pažeidimus gali būti taikomas vairuotojo pažymėjimo atėmimas.

Didžiausias kelionės į Vokietija savo automobiliu privalumas, kuriuo pasirūpino jūsų patikimas darbdavys HEADEX Group, yra solidžios piniginės premijos. Vairuotojams, kurie į darbą Vokietijoje patys keliauja ir savo kolegas pavėžina nuosavu automobiliu, ne tik kompensuojame kuro išlaidas, bet ir dažnai sumokame pinigines premijas. Projektų, kuriuose galioja bonusų sistema, ieškokite tarp mūsų darbo užsienyje pasiūlymų, o plačiau jums  galės papasakoti HEADEX Group Atrankų koordinatorius, su kuriuo turėsite pirmą darbo pokalbį.

Keliavimas autobusais

Jei neturite nuosavo automobilio, bet nebijote ilgesnės kelionės trukmės, verta apsvarstyti keliavimo autobusu galimybę. HEADEX Group projektų vadovai padės sutaupyti laiko šį variantą pasirinkusiems darbuotojams – rekomenduosime patikimą keleivinio transporto partnerį. Vienas iš vežėjų, kurį galime rekomenduoti kelionei – LinoBusas, su kuriuo saugiai ir už prieinamą kainą pasieksite savo kelionės tikslą – Vokietiją.

Lėktuvais

Skrydžių iš gimtosios Lietuvos į Vokietijos miestus geografija stulbinamai plati: iš Vilniaus ir Kauno oro uostų periodiškai vykdomi tiesioginiai skrydžiai į Vokietijos sostinę Berlyną, finansų centrą Frankfurtą, taip pat į Dortmundą, Brėmeną, Miuncheną, Kelną ir Niurnbergą.

Kai skrydžio variantų tiek daug, nėra lengva išsirinkti, pavyzdžiui, kas yra pigiau – bilietai į Frankfurtą ar Berlyną? Atsakymą į klausimus, susijusius su kelionėmis oro transportu, padės rasti skrendu.lt lėktuvų bilietų paieškos sistema, per kurią pigūs bilietai į Vokietiją jūsų „kišenėje“ atsidurs greitai ir už prieinamą kainą. Čia taip pat galėsite pasinaudoti pigių skrydžių ekspertų pagalba, lengvai užsisakyti papildomas paslaugas, tokias, kaip, pavyzdžiui, pinigų grąžinimo už skrydį garantiją.

Jei neradote atsakymo į jus dominantį klausimą arba svarstote kitokius kelionės variantus, raginame susisiekti su HEADEX Group projektų vadovais, kurie visuomet paslaugiai patars, pakonsultuos ir pasiūlys jūsų poreikius atitinkantį individualų keliavimo sprendimą.