7 požymiai, jog pasirinkote patikimą įdarbinimo agentūrą

Nors internete galima rasti daugybę darbo užsienyje pasiūlymų, neverta pasikliauti pirmu pasitaikiusiu skelbimu. Rinkitės kuo garsesnę įdarbinimo agentūrą, kadangi tik patikimos įmonės bėgant laikui išsaugo savo gerą vardą. Žinoma, geriausia kliautis jau dirbusių draugų ir pažįstamų rekomendacijomis. Jei tokios galimybės neturite, rinkdamiesi agentūrą atkreipkite dėmesį į šiuos požymius.

  1. Įmonė turi daug ir įvairių atsiliepimų. Net ir labai patikimos agentūros susilaukia neigiamų komentarų, tad teks atskirti pelus nuo grūdų. Pavyzdžiui, jei pakuotojas Jonas forume skundžiasi, kad darbas buvo fiziškai sunkus, taip gali būti iš tikro. Tačiau apie tai pranešame jau darbo pokalbio metu, kiekvienas žino, kur važiuoja ir renkasi pagal savo galimybes ir norus. Bet jei dauguma reiškia nepasitenkinimą dėl laiku nesumokėto atlyginimo ar prastų gyvenimo sąlygų, į tokią agentūrą kreiptis rizikinga.
  2. Darbo pokalbis vyksta agentūros biure. Nepasitikėkite įmone, kurios atstovai bando nuslėpti agentūros biuro adresą ir susitikimus skiria kavinėse ar kitose viešose vietose.
  3. Pokalbio metu atsakoma į visus rūpimus klausimus. Patikimos agentūros darbuotojai jau pirmojo pokalbio metu išsamiai nupasakos koks darbo pobūdis, įvardins kaip atrodo gyvenamoji vieta bei parodys nuotraukas. Dažniausiai jie patys yra lankęsi tose šalyse, į kurias siunčia darbuotojus, tad galite klausti net ir menkiausių smulkmenų.
  4. Padedama susisiekti su kolegomis užsienyje. Paskambinę projekto koordinatoriui įsitikinsite, jog toks asmuo tikrai egzistuoja. Patikimi darbdaviai niekada neatsisakys duoti ir būsimų kolegų kontaktų. Susisiekę su darbuotojais užsienyje galėsite palyginti, ar jų pasakojimai atitinka agentūroje girdėtą informaciją.
  5. Agentūra įdarbina tiesiogiai, o ne per tarpininką. Pirmuoju atveju Lietuvos įmonė moka atlyginimą ir pasibaigus projekto laikotarpiui siūlo kitą darbą. Įsidarbinus per tarpininką visa atsakomybė krenta ant jūsų pečių ir galimybė likti apgautu didėja.
  6. Darbo sutartis pasirašoma dviem egzemplioriais ir vienas jų atiduodamas darbuotojui. Tokią teisę gina Lietuvos Respublikos darbo kodeksas. Šiame dokumente nurodytos jūsų pareigos, įdarbinimo trukmė ir atlyginimas.
  7. Asmens dokumentų prašoma tik įdarbinant. Sukčiai, išvilioję asmens dokumentus, pradeda darbuotojais manipuliuoti. Tai ypač aktualu besidarbinantiems užsienyje – neturėdami paso ar asmens tapatybės kortelės tampate itin pažeidžiamais.

Šia tema kalbame ir straipsnyje: „Kaip neįkliūti į sukčių pinkles ir išsirinkti patikimą įdarbinimo agentūrą“