laikinasis idarbinimas

Viskas apie darbuotojų nuomą: kodėl verta pasirašyti laikinojo įdarbinimo sutartį?

Vieni tai vadina laikinu įdarbinimu, kiti – darbuotojų nuoma. Nors tokia forma Europoje populiari jau beveik 30 metų, Lietuvoje ji vis dar apipinta keistokomis legendomis. Griaudami nusistovėjusius mitus pasakojame apie laikinojo įdarbinimo sąlygas ir naudą.

Darbuotojų nuoma – kas tai ir kokie jos pliusai?

Kad būtų paprasčiau suvokti, kaip veikia darbuotojų nuomos principas, sukurkime modelį: Aurimas jau kurį laiką bando įsidarbinti. Jam tiktų ir pakuotojo darbas Vokietijoje, ir cecho darbininko pareigos Vilniuje. Vaikinas norėtų pabandyti dirbti užsienyje, tačiau primiršo vokiečių kalbą – ją mokėsi dar mokykloje. Aurimas baiminasi, kad prastos užsienio kalbos žinios gali būti kliūtis norint susirasti darbą ir išsinuomoti būstą. Be to, didėja rizika būti apgautam.

Aurimas kreipiasi į „Headex Group“. Pokalbio metu įvertinami vaikino gebėjimai, išklausomi jo norai ir lūkesčiai. Vaikinui pasiūlomi keli darbo variantai – projektai, trunkantys nuo kelių mėnesių iki poros metų. Jei Aurimą tenkina sąlygos, pasirašoma laikinojo įdarbinimo sutartis. Tai reiškia, kad vaikiną įdarbina ir socialinėmis garantijomis aprūpina „Headex Group“, tačiau jis išvyksta dirbti į fabriką Vokietijoje.

Būsimasis darbuotojas jaučiasi užtikrintai – pasirašinėja tik lietuviškus dokumentus. Taip pat nebereikia rūpintis būstu, kadangi įdarbinusi įmonė gyvenamąją vietą suteikia.

Ką daryti, jei netenkina naujasis darbas?

Įsivaizduokime: Aurimas atvyksta į Vokietiją, tačiau darbas ne toks, kokio tikėjosi vaikinas. Naujai iškeptas pakuotojas turi dvi galimybes:

1) Mesti darbą ir grįžti į Lietuvą;

2) Kreiptis į jį įdarbinusią įmonę.

Aurimas pasirenka antrąjį variantą – kreipiasi į savo projekto koordinatorių. Vis atsinaujinančioje „Headex Group“ duomenų bazėje vaikinas randa dar keletą pasiūlymų.

O gal geriau likti darbo biržoje?

Ieškantysis darbo turi tris išeitis – registraciją darbo biržoje, nuolatinio darbo paieškas savo jėgomis ir laikiną įsidarbinimą. Visi variantai turi savų pliusų ir minusų. Palyginkime:

Darbo birža vilioja bedarbio išmokomis. Deja, ieškančiuosius ne visada tenkina siūlomos sąlygos – atlyginimas, pobūdis ar geografinė darbovietės padėtis. Atsisakęs tokio darbo žmogus gali netekti išmokos;

Nuolatinis darbas užtikrina pastovias pajamas ir socialines garantijas, tačiau neturint darbo patirties ar padidėjus nedarbui šalyje paieškos gali gerokai užtrukti;

Laikinojo įdarbinimo įmonės paprastai siūlo trumpalaikius projektus, tačiau tuo pat metu suteikia galimybę įgyti įvairiapusiškos patirties ir išbandyti save skirtingose pareigose. Neretai pasibaigus projekto laikotarpiui išnuomotas darbuotojas įmonėje įdarbinamas tiesiogiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *